VAI VESELĪGS UZTURS IR DĀRGS UZTURS?

Aukstā zupa no Garīšu marinētajām bietēm
5 IEMESLI, KĀPĒC IEMĪLĒT BIETES
20. jūlijs, 2023
Investīcijas ZS Garīši Attīstībā
Investīcijas ZS Garīši attīstībā
20. novembris, 2023
Burkānu un zaļo zirnīšu sautējums krējuma mērcē

Augļi un dārzeņi ir jāēd, to zinām mēs visi, bet ja runājam atklāti – cik no jums ikdienā pieturas pie principa, kad puse šķīvja satura ir dārzeņi? Ikdienas steigā tieši dārzeņi ir tie par kuriem mēs piemirstam, atrunājoties ka ēst veselīgi ir dārgs prieks un ne visi to var atļauties. Taisnību sakot , pēdējā gada laikā gandrīz jebkurš pārtikas produkts ir kļuvis ievērojami dārgāks, ne tikai augļi un dārzeņi, tādēļ mēs sākam rūpīgāk pārvērtēt sava iepirkuma groza saturu. 

 

Bet vai esat aizdomājušies, ka,  ja jums būs jāizvēlas starp augļiem vai čipsu paku, gardu kūku, svaigi ceptu kanēļbulciņu vai mutē kūstošu šokolādi, visticamāk izvēle tiks izdarīta par labu neveselīgajam našķim? Šokolāde,  čipsi un citi neveselīgie našķi ir kļuvuši ievērojami dārgāki, bet tas taču jūs neattur no to iegādes, savukārt augļu vai dārzeņu cenu pieaugums mums uzreiz liek kategoriski pateikt “ nē” šiem produktiem. Šī iemesla dēļ mēs vēlamies apstrīdēt apgalvojumu, ka veselīgs uzturs ir dārgs uzturs. 

 

Veselīgs uzturs ir daudzveidīgs uzturs, tādēļ rūpīgi plānojot iepirkuma groza saturu un izvēloties vietējo augļus un dārzeņus, kas ir krietni lētāki kā importētie, veselīgs uzturs nebūt nenozīmē lielus finansiālos tēriņus. 

 

Mums pašiem ir savi “ superfūdi” 

 

Šobrīd ļoti populāras ir kļuvušas dažādas eksotisko augļu komplektu piegādes un šāds prieks patiesi ir dārgs, tomēr mēs vēlamies aicināt nenovērtēt par zemu vietējos augļus un dārzeņus. Vai zinājāt, ka cidonijās ir daudz vairāk C vitamīna kā citronos un smiltsērkšķi ir lielisks antioksidantu avots, kas  lieliski stiprinās imunitāti ziemas periodā. 

 

Savukārt šobrīd tik populāro veselības “ šotu”  vietā mēs aicinām izvēlēties skābētus kāpostus, kas ir lielisks ēdiens imunitātes stiprināšanai un satur daudz vērtīgu uzturvielu, gremošanas fermentu un vitamīnu. 

 

Vēl viens maz novērtēts dārzenis ir bietes, kas satur maz kalorijas un būs lieliski piemērots ēdiens tiem, kas vēlas samazināt ķermeņa svaru. Bet burkāns tā uzturvērtību dēļ tiek dēvēts par dobes karali, jo burkānu sastāvā ir daudz šķiedrvielu, antioksidantu, vitamīnu, olbaltumvielu un minerālvielu. Ja jūs pameklēsiet internetā informāciju par katru no Latvijā izaudzētajiem augļiem un dārzeņiem ,jūs būsiet ļoti pārsteigti par to, cik daudz vērtīgu vielu tajos ir. 

 

Atbalsti vietējos ražotājus! 

 

Šobrīd aizvien vairāk tiek runāts par ilgtspējību un klimata pārmaiņu mazināšanu, bet vai jūs esat aizdomājušies, ka arī tik vienkārša un ikdienišķa darbība kā iepirkšanās var radīt ietekmi uz klimata pārmaiņām? Augļu un dārzeņu imports no visas pasaules veicina CO2 izmešu radīšanu. Piemēram, ir izpētīts, ka ka divu avokado iepakojuma oglekļa emisiju pēda ir 846,36 g CO2, kas ir gandrīz divreiz lielāka kā viena kilograma banānu oglekļa emisijas pēda. Oglekļa pēda tiek aprēķināta ņemot vērā oglekļa emisijas, kas rodas produktu ražojot, kā arī piegādājot konkrēto produktu līdz veikala plauktam. Tā kā avokado visbiežāk uz Eiropu tiek vests pāri okeānam ar kuģi, CO2 emisiju daudzums, kas rodas transportēšanas laikā, ir ļoti liels. Šī iemesla dēļ vietējo dārzeņu un augļu iegādāšanās ir ilgtspējīga izvēle, kas būs draudzīga ne tikai videi, bet arī jūsu maciņam. 

 

Kā arī vēlamies atgādināt, ka, izvēloties vietējo ražotāju produkciju, jūsu samaksātā nauda paliks Latvijā – tā aizies darbinieku algām, materiālu iegādei, kā arī nodokļu maksājumiem, savukārt nodokļu sistēma uztur skolas, slimnīcas un mūsu valsts infrastruktūru. Pēdējie 2 gadi ir bijuši izaicinājuma pilni ne tikai iedzīvotājiem, bet arī vietējiem ražotājiem, tādēļ ir svarīgi ar savu izvēli veikalā atbalstīt savējos. 

 

Zemnieku saimniecības “Garīši” produktus atradīsi veikalu plauktos visā Latvijā!

Izvēlies vietējo dārzeņu vitamīnu komplektu šai ziemai! 

Meklē idejas veselīgām maltītēm? Apmeklē sadaļu “ĒDIENU RECEPTES” un smelies iedvesmu dārzeņu ēdieniem jaunās garšās.

 

Call Now Button