Vai kāposti ir latviešu superprodukts?

Maltā gaļa ar vārītiem pelēkajiem zirņiem, maizi un zaļumiem
Zirņi ar malto gaļu un sīpoliem
13. janvāris, 2024
Kāposti marinādē un svaigi kāposti

Lai arī mums patīk sevi dēvēt par kartupeļu ēdājiem, tomēr arī kāpostiem uz mūsu galda ir īpaša vieta – vasaras un rudens sezonā tie visbiežāk būs svaigu kāpostu salāti, bet ziemas sezonā skābēti vai štovēti kāposti, un, protams, neaizmirsīsim par kāpostu tīteņiem, ko droši var saukt par vienu no latviešu tradicionālajām garšām. Radošie latvieši ir iemācījušies ne tikai gardi pagatavot kāpostus, bet pat izmantot tos ārstnieciskiem nolūkiem un krāsot kāpostos Lieldienu olas, tādēļ mums šķiet, ka nav iemesla apstrīdēt apgalvojumu, ka kāposts ir viens no Latvijas superproduktiem.

Kāpēc tev savā ēdienkartē ir jāiekļauj kāposti? 

Kāposti ir veselīgi, un tos vajadzētu regulāri iekļaut savā uzturā vairāku iemeslu dēļ:

  • Pirmkārt, tie ir bagāti ar C vitamīnu, kas ir būtisks imūnsistēmas stiprināšanai un ādas veselības uzlabošanai. Starp citu, C vitamīns kāpostos saglabājas arī tad, ja tos pārstrādā – cepot, sautējot un skābējot.
  • Otrkārt, kāpostos ir šķiedrvielas, kas palīdz uzturēt labu zarnu funkciju un veicina sāta sajūtu, tādējādi palīdzot kontrolēt svaru.
  • Turklāt kāposti satur sulforafānu, kas Centrālās Dienvidu universitātes ChangshaP.R  pētījumos asociēts ar potenciālu vēža riska samazināšanu, īpaši krūts un zarnu vēzi.
  • Papildus minētajām priekšrocībām kāposti ir arī lielisks K vitamīna avots, kas nepieciešams normālai asins sarecēšanai un kaulu veselībai.
  • Zemā kaloriju satura un augstā ūdens daudzuma dēļ kāposti ir ideāli piemēroti cilvēkiem, kas vēlas zaudēt svaru vai uzturēt veselīgu ķermeņa masu.

Tādējādi, iekļaujot kāpostus savā diētā, jūs ne tikai bagātināt ķermeni ar svarīgām uzturvielām, bet arī veicināt ilgtermiņa veselību un labsajūtu.

Kā pagatavot kāpostu?

Tiem, kas saka, ka viņiem negaršo kāposti, mēs vēlamies atbildēt – jūs vienkārši neesat atraduši piemērotāko recepti! Labā ziņa: par kāpostu pagatavošanu esam parūpējušies mēs – čaklā ZS Garīši komanda! Pie mums tu vari iegādāties gan marinētus, gan skābētus un sautētus kāpostus. Un mūsu jaunums grila sezonai – sautēti kāposti ar desiņām, kas kļūs par neatņemamu dārza ballīšu sastāvdaļu. Liec paciņas saturu folija trauciņā, tad uz grila un jau pēc pāris minūtēm baudi gardos ZS Garīši sautētos kāpostus ar desiņām.

Starp citu, vienmēr paglabā kādu iepakojumu aizņemtām darba dienām, lai dažās minūtēs pārsteigtu savējos ar gardām vakariņām.

Mēs esam pārliecināti, ka ar mūsu gardajiem kāpostu produktiem Tu badā nepaliksi! 

 

Call Now Button