5 IEMESLI, KĀPĒC KĀPOSTAM VIENMĒR JĀATRODAS TAVĀ VIRTUVĒ

Kāpostu produkcija iepakojumos
Vietējie produkti daudzveidīgam un veselīgam uzturam
4. janvāris, 2023
Vārīti pelēkie zirņi ar gaļu iepakojumā un bļodiņā
GODĀTS SVĒTKOS, AIZMIRSTS IKDIENĀ
20. jūlijs, 2023
Garīšu produkti maisiņā kopā ar rudzupuķēm

Veselīgs, audzelīgs, ekonomisks, vitamīniem un minerālvielām bagāts, garšīgs, diētisks – šo virkni varētu turpināt, jo kāpostam piemīt daudz lielisku īpašību.

BALTAIS GALVIŅKĀPOSTS – MŪSU SENČU NOVĒRTĒTS SUPERPRODUKTS

Pateicoties kāposta labvēlīgajai ietekmei uz veselību, garšai un pielietojumam, to audzēšana aizsākās jau krietni pirms mūsu ēras. Tieši tāpēc arī pie mums Garīšu laukos jau paaudžu paaudzēs aug baltie galviņkāposti.

SVARĪGS TAVAI VESELĪBAI

Kāposti ir mazkaloriju ēdiens, kas bagāts ar tādām uzturvielām kā C vitamīns, kas palīdz stiprināt imunitāti, K vitamīns, kas ir nozīmīgs kaulu veselībai, folijskābe – normālai imūnsistēmas darbībai, un šķiedrvielas veselīgam uzturam. Tas satur antioksidantus un pretiekaisuma savienojumus, kas var palīdzēt samazināt iekaisumu organismā.

GARDU MALTĪŠU PIEDEVA UN SASTĀVDAĻA

Ņemot vērā, ka kāposts ir pagatavojams daudzos veidos un gatavošanas procesā saglabā savu uzturvērtību, mēs ražojam skābētus, marinētus, sautētus kāpostus. Gatavojot kāpostus, izmantojam īpaši izstrādātas receptes gardākajam iznākumam. Piemēram, Garīšu sautētie kāposti ar desiņām ir ātri un ērti pagatavojams produkts gan vakariņām mājās, gan piknikam dabā. Arī marinētus un skābētus kāpostus var izmantot kā baudāmu piedevu pie dažādiem ēdieniem gan mājās, gan piknikam.

SUPERPRODUKTS – SKĀBĒTI KĀPOSTI!

Jāatzīst, ka Garīšu skābētie kāposti ir superprodukts mūsu platuma grādos, kam būtu jābūt katras mājas ledusskapī! Skābēti kāposti ir ne tikai bagātīgs C vitamīna un antioksidantu avots, bet arī satur daudz labvēlīgo baktēriju, kas palīdz nodrošināt veselu zarnu traktu. Turklāt skābēti kāposti spēj nodrošināt ilgstošu sāta sajūtu, remdējot izsalkumu, un veicina vielmaiņas procesus, palīdzot no organisma izvadīt toksīnus. Atklāti sakot, skābēti kāposti ir diētisks produkts, kas ļoti palīdzēs, ievērojot diētu.

MARINĒTS – TIKPAT VĒRTĪGS, CIK SVAIGS!

Mūsu kāposti marinādē arī pēc marinēšanas saglabā visas tās pašas derīgās vielas, kas atrodamas svaigos kāpostos. Turklāt marinētos kāpostos vitamīni un minerālvielas uzglabājas ilgāk, jo maigajai marinādei piemīt ne tikai neatkārtojama garšas buķete, bet arī konservējošas īpašības.

Lai iedvesmotos gatavot ēdienus ar kāpostiem un citiem dārzeņiem ver vaļā recepšu sadaļu mūsu mājaslapā.

Call Now Button